HakkındaSinan ben. Bu günlüğü yıllar önce, ilk DSLR fotoğraf makinem olan Sony a100'ü alınca açmıştım. O zamandan beri arada sırada da olsa çektiğim fotoğraf ve videoları paylaşıp, bir şeyler karalamaya devam ediyorum.

Fotoğraf: Eylem

ÇOMÜ Japonca Öğretmenliği mezunuyum. Öğrenciyken kazandığım kısa sürelik bir araştırma bursu ile Japonya'ya gittim. Mezun olduktan sonra İstanbul'a taşındım ve yaklaşık 5 senedir burada yaşıyorum. Özel sektörde çalışıyordum ama şu sıralar serbest çevirmenlik yapıyorum. Tahmin edeceğiniz üzere fotoğraf en büyük ilgi alanlarımdan birisi. Özellikle öğrencilik yıllarımda bisikletime atlayıp dağ bayır gezdiğim için bolca fotoğraf çekerdim. Elbette fahri memleketim Çanakkale'nin şartları da bunlara çok elverişliydi. Fakat İstanbul'a yerleştikten sonra bu gibi aktivitelerin sıklığı azalsa da elimden geldiğince devam etmeye çalışıyorum. 2013 Haziran’da Yunanistan’ın Thasos Adası’nda Non-Formal Groups of Thasos ve Troya Gençlik Derneği işbirliğiyle organize edilen “F for Friendship” adlı ayrımcılık temalı fotoğraf projesine katıldım.

Fotoğrafın yanı sıra edebiyatla uğraşıyor, Japonca aslından roman çevirileri yapıyorum. İlk çevirim, Bir Kedi, Bir Adam, İki Kadın Jaguar'dan çıktı. Ayrıca, iyi bir sinema izleyicisi olduğumu düşünüyorum. Türlere bağımlı kalmaksızın nitelikli müzik dinlemeyi ve seyahat etmeyi seviyorum.

Ve evet, bu mecrada hayat arkadaşım Eylem'e de sıkça rastlamanız mümkün.

Sevgiler.

İletişim adresim: ceylansinan [at] outlook.com
Twitter: @ceylansinan
Instagram: @cey.lansinan