Trenler Kalkmıyor Haydarpaşa'dan

Selam blog.

Haydarpaşa Garını severim bilirsin. Aslında İstanbul'a 2013 yılında geldiğimi de biliyorsun ve bu demek oluyor ki ben aslında Haydarpaşa'dan bir trene binip bir yere de gitmedim. Çünkü Haydarpaşa Garından son tren 31 Ocak 2012'de hareket etti.

Geçtiğimiz günlerde Kadıköy kitap günleri düzenlendi Haydarpaşa'da. Ben de vaktim bol diye uğradım elbette. Önceki senelerde gitmemiştim hiç ve ilk defa gittiğim için de trenlerin açık olduğunu görmek beni epey şaşırttı.Evet trenler basbaya halka açıktı. Ben de kitaplarla olan ilişkimi askıya alıp fotoğrafa yöneldim. Çünkü normal şartlar altında trenlerin olduğu kısımlara girmek için ulaştırma bakanlığından yazı filan almak gerekir herhalde. 
Trenlerin halini belgelemek istedim olabildiğince. 


İnsanın içi acıyor ya. Hallere bakın. Kaderine terk edilmiş hepsi...
Aslında bu fotoğrafların hepsini kitap günlerinde çekmedim. İstasyon hınca hınç doluydu tabi ki o zamanlar, ben daha sonra da uğradım Gar'a. Yoksa böyle fotoğraf çekmenin mümkünü yok:
İkinci kez gittiğimde yine açık olmasını beklemiyordum aslında. Sadece Gar'ın ön tarafına doğru gidip restorasyon çalışmalarını belgelemek niyetindeydim.
Ama bir daha ne zaman böyle denk gelir diyerek, akşamın hafif ışığından da istifade olabildiğince fotoğraf çektim.Hatta, hazır gelmişken video arşivi de yapayım dedim. Hadi geçtim gimbali, bir tripod/monopod alsaydım yanıma ama böyle olacağını tahmin edememiştim elbette.

Bu klip yalnızca 2 dakikanızı alacak:Yorumlar