Büyükçekmece Sahilinde Bir Gün

Selam blog.

Epeydir sahil anlamında bir sahile gitmemiştik. Dün Eylem ile Büyükçekmece tarafına gidelim dedik. Ha, sahil anlamında sahile gittik de denize filan girmedik tabi. Ayaklarımızı bile sokmadık aslında. Sadece yürüdük, kayalıklarda oturup denizi izledik ve ben de arada bir kaç fotoğraf çektim. 


Sahil tenha henüz, sezon açılmamış. Ama bireysel olarak açan genç arkadaşlar var tabi ki. Normalde kendi çektiğim fotoğrafları beğenmem ama bu fotoğraf hoşuma gitti doğrusu:

Sahilin köpekleri uysal ve sevecen hayvanlar. Hepsi aşılı filan zaten, kulaklarında küpe var. Sadece tembellik edip yatıyorlar genellikle.

Ve aslında hava denize girmek için çok da parlak değildi hani. Bu abi mont giyerek iyi yapmış.

Ve fakat gençliğin kanı kaynıyor. Bu, yukarıda sahilde yürüyen yeşil şortlu çocuk. Hızını alamayıp bir de buradan atlıyor:

Biz de ağır ağır ilerlemeye devam ediyoruz. İlerde karşımıza bir grup başka çocuk çıkıyor. Bunlar 5 arkadaş kalkıp gelmişler, eşyaları ise kenarda bekliyor. Suyun soğuk olmadığını iddia edip sürekli atlayıp çıkıyorlar. Bir süre bir şey yapmadık. Eylemle oturup sadece izledik. Sonra çocuklardan birisi, "Abi fotoğraf kaça çekiyon?" diye sordu. Bedava dedim, ama bastırıp veremem, internetten gönderebilirim sadece. Tamam dediler, bizi 3-5 çeksene.
Memnuniyetle çektim tabi ki. Bizi de denize girmeye ikna etmeye çalıştılar aslında. Hatta birisi şortunu vermeyi bile teklif etti. Ama sudan çıkınca titriyordu hepsi...

Fakat ne işleri varsa artık, partiyi bitirme kararı aldılar. Bana telefon numarasını verdi Ahmet. Zaten aslında hepsinin ortak kullandığı bir tane telefonları varmış. Ona whatsapp'tan fotoğrafları göndermemi istedi. Tamam dedim, yarın göndereceğim.

Sonuç olarak bu fotoğrafları (ve daha bir kaç tanesini) buraya eklemeden önce gönderdim. Umarım beğenirler...

Bu fotoğraf ise Büyükçekmece ile alakasız aslında. Esenyurt dolaylarında çektim. Ama madem aynı gün, kadraja yine bir sokak köpeği girmiş, burada paylaşmakta sıkıntı yok diye düşünüyorum.


Öyle işte.

Yorumlar