Ormanlı'da Yamaç Paraşütü

Selam blog.

Aksiyon kamera almışken denize girmek dışında başka şeyler yapalım dedik... Ehem, tamam abarttım. Nihayetinde buna tandem yamaç paraşütü deniyor, dolayısıyla çok atla deve aksiyon sayılmaz. Ama yine de bizim için yeni şeyler. Sonuç olarak gaza gelip Eylem, ben ve Pınar tura katıldık. Tur dediğim, Eylem'in eski bir arkadaşı böyle organizasyonlara başlamış, öyle haberimiz oldu. Gidelim dedik işte aksiyon çıksın, daha ne.Çok fotoğraf çekmedim çünkü iPhone ve SJ5000x dışında bir kameramız yok. SJCAM ile fotoğraf da malum çok lezzetli olmuyor. Ve fakat yine de yükselince havada bu fotoğrafı çektim:

Düz dünya teorisi diye gelen kardeşim, al bak sana kanıt. Dünya gayet de yuvarlak, anlaştık mı? Şimdi düz sensin, tepsi de sana girsin. Öhö. Ağzını bozduruyorsunuz adamın yaa. :(

Esas kısa bir video eklemek istiyorum. Uçuş esnasında 9-10 dk video çektim aslında ama genel hatlarıyla yalnızca ileri-geri gidilen bir faaliyet olduğu için kısa bir klip olayı izah edecektir diye düşündüm. Kısa iyidir:


Bu fotoğrafı da paylaşmak isterim. Eylem, paraşüt ile yükseldikten sonra çektiğim bir Instax fotoğrafı ve indikten sonra pilot Kadir abi ile bir hatıra fotoğrafı.


Sonuç olarak güzel bir etkinlikti. İlk defa gittim. Tamam, Fethiye-Ölüdeniz'deki kadar irtifa yok burada ama sonuçta ayaklarınızın yerden kesilmesi hissi çok başkaymış. İlk başlarda biraz gerginlik oluyor tabi. Neyse ki Kadir Abi tecrübeli ve insanı sakinleştirmeyi biliyor. Kendisine güvenebilirsiniz denk gelirseniz.

Öyle işte.

Yorumlar