Mavinin Sıvı Hali: Çanakkale Sularında Yüzmek

Selam blog.

Vay canına, son gittiğimiz kamptan sonra dönüp hiç uğramamışım buralara. Ama bunun yegane sebebi de aslında fotoğraf üretecek bir ekipman sahibi olmayışım. Gel gelelim, telefonla bile harika fotoğraflar çekebilen insanlar varken benim böyle ucuz bahaneler sunarak kaçmam kolpacılıktan öteye gidemiyor olsa gerek. Neyse, bu da tarihe böyle geçsin ki ilerde nişane olur, bu kadar boşlamayız buraları.

Şimdi efendim, madem kamera yokken burada bir şey yazmıyorsam, demek ki kamera almış olmalıyım. Ve başlık su, mavilik filan dediğine göre suyla haşır neşir olabilecek bir şey almış olmalıyım. Evet, bu kez su geçirmez kompak yerine doğrudan aksiyon kamera aldım fakat bir GoPro değil. Yaptığım araştırmalara göre f/p kıstasları doğrultusunda SJCAM SJ5000x Elite modelinde karar kıldım.

Peki Çanakkale ne ayak? Rıdvan mezun olduktan sonra Çanakkale'den ayrılmayıp kafe açmaya karar vermişti. Biz de yıllardır görüşmediğimiz için gidip görmeli, eski günleri yad edip şarap içmeliydik. Kaldı ki Çanakkalesini çok özlemiştim ve bayram tatili diye bir şey vardı.Burası Rıdvan'ın Kilitbahir'de işlettiği müze-kafe. Öyle sessiz, sakin bir yer. Zaten Kilitbahir'de ne olacaksa... İlk gün buralarda oyalandık, zargana plajında takıldık filan. Orada pek bir fotoğraf çekmemişiz.

Ertesi gün ise Assos'a gittik. Bakın bu mavinin sıvı halidir:

Burası Kadırga Koyu. Gördüğünüz üzere mavi, berrak, tertemiz. Zaten mavi bayraklı bir plaj burası. Bakın Eylem benden biraz açıkta yüzerken böyle çekmişim:

Su altında selfie çekmezsek olmazdı buraya kadar gelmişken:

Eh şezlong filan varken orada da selfie çekmekten kaçınmadık. "Summer vibez" gençler, yaz bu yaz, kum, deniz, soğuk bira filan.

Sonraki gün ise Kabatepe'ye gidelim dedik. Burası değişmiş biraz, artık kamp yapılamıyor hatta mangal bile yapılamıyormuş --ki bu iyi bir şey. Ramazan ayı diye sezonu bizim gittiğimiz gün açmışlardı hatta. O yüzden bomboş ve çok sakin:

Evet, fotoğrafa çok saldırmadık görüleceği üzere. Bu kez aslında bolca video çektim SJCAM ile. Video kurgusu yapmak için kullandığım bilgisayar biraz yaşlı sayılır, zaten basit şeyler dışında olaya aksiyon katacak teknikleri de bilmiyorum. Ancak böyle bir klip hazırlayabildim. Sırasıyla Kilitbahir, Assos ve Kabatepe'de çektiğim görüntülerden oluşuyor.

HD filan izleyin yoksa bi şey anlamazsınız. PC'de fena değildi kalitesi ama YouTube baya bir sıkıştırdı görüntüyü. :( Yalnız şarkıyı iyi denkledim. Jamendo'da yaptığım aramalarda bulup lisansını aldım. Merak eden için  adı: the.madpix.project - Liquid Blue. Böyle ısmarlama şarkı gibi oldu yani. 

Öyle işte blog. Bundan sonra daha aktif olayım burada bari.

Yorumlar