Gezi Parkından Birkaç Fotoğraf

Selam blog. Yazmayalı epey oldu yine biliyorum. Fakat bazen bi şeyler istediğimiz gibi olmuyor. Hem zaten benim elimde lens yoktu fotoğraf filan çekecek. GF2'nin gövdesi öylece bekliyordu. Panasonic 14-45mm OIS kit lens aldım ben de. Bu lensin 14-42mm olan versiyondan çok daha iyi olduğunu söylüyorlar. Ben de bir süre kullanmak için bu lensi almaya karar verdim. 

Eylem aslında Almanya'da. Ben de gideceğim bir ara, o yüzden aldım lensi. Denemek için de sokağa çıktım şöyle bir. Bu fotoğraflar lens ile ilk çektiklerim diyebiliriz. O yüzden daha konuya tam hakim değilim.Hem de yıllar sonra ilk defa zoom lens kullanıyorum. Baya farklı geldi aslına bakarsanız.


Hem Gezi Parkı burası. Arada bir ziyaret etmek gerek.
Öyle atla deve bir lens değil tabi ki. Zaten diyafram açıklığı kötü. Ama seyahat için sağa sola yakınlaşmak gerektiğinde faydalı olacağını düşünüp bu lensi aldım. Parasoley takınca gene bir nebze olsun bir şeymiş gibi görünüyor.


Sorun şu ki, çok fazla alan derinliği veriyor. Bu manzara fotoğrafı çekerken iyi olabilir ama alışkın değilim böyle şeylere.


 M4/3 sensör zaten küçük olduğu için diyaframı 5'te kullansan bile 35mm eşdeğeri 2x = f/10 oluyor.

Neyse, öyle işte.

Yorumlar