1 Makara 35mm Film

Merhaba Blog. Geçen haftadan beri Tuncay'dan ödünç aldığım filmli SLR Nikon FM2 ile nihayet 36 pozu tamamladım. Filmi fotoğrafçıya verip banyo ettirdikten sonra dijital taramalarını teslim aldım. Aslında planlı bir olay değildi, Tuncay ile kameraları değiştik diyebilirim. İlk elime aldığımda içinde henüz takılmış 100 ASA'lık bir rulo vardı.

Filmli kamera kullanmak her şeyden önce insanı tasarrufa itiyor arkadaşlar. İyi kötü 3 yıldır bir şekilde fotoğraf çekmeye çalışan birisi olarak ilk kez film kamera kullanacaktım. Dijitalde çatır çatır çekmeye alışıktım da bakalım 36 poz ile ne yapacaktım? İlk başta gözünüze güzel görünen bir şeyi tam çekmeye niyetlenip vizörü gözünüze yaklaştırınca, "Aman bu ne yaa", deyip çekmekten vazgeçiyorsunuz. Çünkü kötü bir şey çekerseniz silme şansınız yok, dahası çektikten hemen sonra sonucu da göremiyorsunuz.

Daha fazla uzatmadan seçtiğim bazı fotoğrafları paylaşmak istiyorum. Ve evet, 36 kareden sadece bunları seçtiğime göre kalanı biraz kötü diyebileceğim fotoğraflar. Zaten kordon, gün batımı vs çekmeye çalıştım.

Tuncay'a sevgi ve teşekkürlerimle...Yorumlar